Aktivity

obr

Lyžovanie v Čičmanoch – Toto lyžiarske stredisko môžu využiť všetky kategórie lyžiarov (začiatočníci aj pokročilí) a ponúka výborné lyžovanie v zimných mesiacoch. Zaujímavá jetiež návšteva a prehliadka klenotov ľudovej architektúry – skanzenu v Čičmanoch a dreveného betlehemu v Rajeckej Lesnej.

obr

Zámok a ZOO v Bojniciach – Bojnický zámok ja národná kultúrna pamiatka v neogotickom štýle, kde môžete nájsť hodnotnú zbierku historických pamiatok a zaujímavý kultúrny program počas celého roka. V centre mesta sa nachádza kúpalisko Čajka a ZOO.

Trenčiansky hrad a historické mesto Trenčín – Dominanta Trenčína i celého Považia stráži pradávne obchodné trasy spájajúce stredomorskú oblasť s Pobaltím a severnou Európou. Trenčín je pomerne rozsiahly zrenovovaný hrad, týčiaci sa na strmom vápencovom brale priamo nad mestom Trenčín.

Tarzania Trenčín – Ak máte radi adrenalín a chcete otestovať, či ste dosť zdatní, vyskúšajte lanovú dráhu Tarzania na Brezine. V korunách stromov je 22 plošín a rôznych lanových prekážok. Rozmiestnené sú v rôznej výške od 5 do 10 metrov nad zemou.

Rímsky nápis na trenčianskej skale – je nápis z rímskeho obdobia vytesaný na hradnej skale v Trenčíne. Nápis spomína osadu Laugaricio, ktorou sa pravdepodobne myslí osada na území dnešného Trenčína alebo v jeho bezprostrednom okolí.

Letecké múzeum Slávnica – V areáli letiska sa nachádza Letecké múzeum Slavnica.

Gazdovstvo Uhliská – Rozsiahly areál v Nemšovej – časť Trenčianska Závada je vhodným miestom na trávenie voľného času so zvieratami na čerstvom vzduchu. Nachádza sa tu vonkajšia jazdiareň a ohrady, krytá hala, stajňa s boxami, kde si dokonca môžete ustajniť aj vlastného tátoša. Skúsenejší určite neodolajú jazde na koni, pre menej odvážnych a najmenšie deti je tu ponuka víkendového vodenia. Farma je však bohatá aj na ďalšie druhy hospodárskych zvierat – sliepky, kačice, kozy, kravy a iné. Pokiaľ dostanete počas návštevy statku chuť na domáce regionálne produkty, v gazdovskom dvore nakúpite čerstvé hovädzie mäso, ale aj párky, klobásky, paštéty, zabíjačkové špeciality, šunku, slaninu a iné dobroty.

Hrad Vršatec – Zrúcanina hradu situovaná na vápencových útesoch Vršateckých bradiel, vytvárajúcich výraznú dominantu Bielych Karpát nad obcou Vršatské Podhradie

Hrad Beckov – je rekonštruovaná zrúcanina hradu na strmom, 60 metrov vysokom brale nad obcou Beckov. Z diaľky je dobre viditeľná silueta (aj priamo z diaľnice). Hrad s areálom je Národná kultúrna pamiatka.

Rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka – Uhrovec, malebná dedinka pod vrchom Rokoš, sa stal rodiskom dvoch významných osobností slovenského národa, Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka.

obr

Kúpalisko Bánovce nad Bebravou – Termálne kúpalisko Pažiť s kapacitou 1700 ľudí sa nachádza na okraji mesta Bánovce nad Bebravou. Kúpalisko disponuje detským, oddychovým a plaveckým bazénom s dĺžkou 50 metrov. Detský bazén s mini toboganom je vhodný pre deti do 6 rokov a má rozmery 19m x 6m a hĺbku 20cm až 50cm a jeho priemerná teplota je 33°C.