Kúpele

obr

Vďaka výnimočnej polohe uprostred malebnej prírody, čistému a sviežemu vzduchu sú Trenčianske Teplice nazývané „perlou Karpát“. Ležia na Západnom Slovensku, na úpätí Strážovských vrchov, severovýchodne od Trenčína. V liečbe ochorení pohybového aparátu majú dlhoročnú tradíciu a dosahujú nadpriemerné výsledky. Trenčianske kúpele sa zaraďujú medzi najstaršie a najnavštevovanejšie kúpele na území Slovenska. Trenčianske Teplice ležia v úzkej doline, ktorou preteká potok Teplička a mesto lemujú dva výrazné chrbty – zo severnej strany Grófovec (557 m.n.m.) a z južnej Klepáč (575 mn.m.), ktorý je zároveň najvyšším vrcholom nad kúpeľmi.

obr

Kúpele sa predovšetkým zaoberajú liečbou a prevenciou ochorení pohybového ústrojenstva, stavov po operáciách a úrazoch, chronických reumatických ochorení, niektorých civilizačných chorôb, chorôb z povolania a liečbou psoriázy. Kúpele Trenčianske Teplice navštevujú návštevníci Slovenska tak ako aj zo zahraničia.

Lesom obklopené Trenčianske Teplice sú známe svojou termálnou vodou vhodnou na liečbu a prevenciu pohybových a kožných ochorení. Priamo na námestí sa nachádza prameň Ifigénia, z ktorého sa môžete napiť. Navštívte kúpele a vychutnajte si masáže a iné wellness a spa procedúry. V lete vás poteší bohatý kultúrny program a tiež celoročná pestrá gastronómia. Nevynechajte ani prechádzku rozsiahlym kúpeľným parkom s jazierkom. Turisti si prídu na svoje pri návšteve Jánošíkovej jaskyne, zaujímavý je aj náučný chodník na kopec Klepáč a na vyhliadku Jeleň.

obr

Neoddeliteľnou súčasťou je jedinečné kúpalisko Zelená žaba s wellness, ktoré má 100 ročnú históriu. Zaujímavým tipom na celodenný výlet je návšteva a prehliadka klenotov ľudovej architektúry – skanzenu v Čičmanoch a dreveného betlehemu v Rajeckej Lesnej. Turistické chodníčky vás dovedú na Baske alebo na Machnáč.

V bezprostrednom okolí nájdete mnoho kaviarní a barov, aj veľa reštaurácií, kde si môžete pochutnať na typických slovenských špecialitách ako aj na jedlách medzinárodnej kuchyne. Okolitá príroda je ako stvorená na pešiu turistiku či cykloturistiku. Autobusová stanica je vzdialená 600 metrov, tenisové kurty a k požičovni bicyklov sa dostanete pešo za 15 minút.